Kurs zarówno dla osób przygotowujących się do egzaminu na studia Architektura PWR, Architektura Krajobrazu, Architektura Wnętrz na ASP.

Od 2015 roku  nasza szkoła ma najwyższy procent zdawalności na powyższe kierunki we Wrocławiu!


START NOWEGO SEMESTRU

wrzesień 2021 – zajęcia stacjonarnie w naszej szkole! (zapisać można się również w trakcie trwania kursu)

 

 

Czytaj więcej

Kurs rysunku technicznego

Rysowanie może być ważną częścią pracy zawodowej, tak jak w przypadku architektury czy wzornictwa. Jednak aby dostać się na wymarzony kierunek prowadzący do kariery w wybranej dziedzinie, trzeba najpierw zdać egzamin wstępny. W odpowiedzi na potrzeby kandydatów na studia wyższe, stworzyliśmy program zajęć zapoznających kursantów z rysunkiem architektonicznym. Są one ściśle związane z tematami pojawiającymi się co roku na egzaminach, dzięki czemu znacząco zwiększają szanse przyjęcia na wybrany kierunek – między innymi na Architekturę PWR, Architekturę Krajobrazu czy Architekturę Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Stanowią także praktyczny wstęp do zadań, jakie czekają przyszłego architekta na uczelni we Wrocławiu lub innym ośrodku akademickim i pozwalają zdobyć wprawę w rysowaniu podstawowych i bardziej skomplikowanych brył, nietypowych form oraz detali.

Kurs rysunku architektonicznego to także doskonała okazja, by sprawdzić swoje możliwości i predyspozycje oraz zorientować się w obowiązkach, które czekają w wymarzonej pracy. Zapraszamy każdego, kto chciałby skutecznie przygotować się do egzaminów. Wyróżnia nas najwyższy odsetek zdawalności na kierunki architektoniczne we Wrocławiu od 2015 roku. Uczestnicy kończą zajęcia bogatsi o nowe umiejętności, praktyczne rady i doświadczenie zdobywane podczas dziesiątek godzin praktyki.

W naszej pracowni stworzyliśmy miejsce, w którym spotykają się przyszli adepci architektury, osoby połączone wspólną pasją i planami na życie. Program kursu rysowania obejmuje wyłącznie praktyczne zadania, dzięki którym ćwiczone są kompetencje wymagane podczas egzaminów oraz studiów na Wydziale Architektury. Szczególne miejsce zajmuje w nim rysunek architektoniczny z wyobraźni, który polega na tworzeniu na papierze własnych kompozycji – budowli czy przedmiotów codziennego użytku. Powinny być zawsze przedstawione zgodnie z zasadami fizyki i właściwościami odwzorowanych materiałów, takich jak na przykład drewno, szkło czy stal.

 

Podczas kursu rysunku technicznego zwracamy uwagę na wprowadzenie pojęcia perspektywy oraz ćwiczenie rysowania tych samych przedmiotów czy budowli pod różnym kątem. Równie ważna jest zdolność rysowania trójwymiarowych brył, takich jak ostrosłup, prostopadłościan czy sześcian oraz złożonych z nich kompozycji. W naszej wrocławskiej pracowni uczymy ponadto, jak zachować odpowiednie proporcje, uchwycić kąt padania światła i wykonać cieniowanie. Po nauce postaw czas na trudniejsze formy, rysowanie szczegółów, a także wyruszenie w plener – Wrocław jest pełen ciekawych budynków, które warto narysować

 

Kurs rysunku technicznego będzie odpowiedni także dla kandydatów na kierunki związane z wzornictwem użytkowym i przemysłowym. Wprowadzi umiejętność rysowania brył o skomplikowanym kształcie, zapozna kursantów z zagadnieniem perspektywy i pozwoli swobodnie ćwiczyć poszczególne kompetencje pod okiem ekspertów.

 

 

 

architektura_asp


W czasie kursu zapoznamy was z perspektywą i aksonometrią!


kura_1

 


Kurs trwa cały semestr i można zapisać się na niego w dowolnej chwili!

Zajęcia i tematy na kursie dobierane są w taki sposób, by przygotować ucznia pod konkretny egzamin.


TERMINY ZAJĘĆ

Soboty w godzinach 10.00 – 14.00.


KOSZT

350 złotych za zajęcia raz w tygodniu.

500 złotych za zajęcia dwa razy w tygodniu (wraz ze studium modela – zajęcia piątkowe godz. 17-20)


Opłata za zajęcia rysunkowe pobierana jest z góry, przed rozpoczęciem kursu.
Opłatę należy uiścić przelewem na konto Szkoły Rysunku:
mBank 17 1140 2004 0000 3502 7552 4723


Na zajęcia będą potrzebne:

  • blok techniczny/ szkicownik A3
  • arkusze brystolu 50 x 70 cm
  • deska do rysowania o wym. 50×70 cm + klamerki do przypięcia
  • ołówki miękkie 6B – 8B

Zapisujemy się wypełniając poniższy formularz:


Telefon:

505 273 125 / 502 030 841

E-mail:

kontakt@studiosoda.pl

Adres:

Kluczborska 8/4
Wrocław