Kurs zarówno dla osób przygotowujących się do egzaminu na studia Architektura PWR, Architektura Krajobrazu, Architektura Wnętrz na ASP.

Od 2015 roku nasza szkoła ma najwyższy procent zdawalności na powyższe kierunki we Wrocławiu!


WRZESIEŃ 2024 – START NOWEGO SEMESTRU


Zapisać można się również w trakcie trwania kursu.

Czytaj więcej

Kurs rysunku technicznego

Rysowanie może być ważną częścią pracy zawodowej, tak jak w przypadku architektury czy wzornictwa. Jednak aby dostać się na wymarzony kierunek prowadzący do kariery w wybranej dziedzinie, trzeba najpierw zdać egzamin wstępny. W odpowiedzi na potrzeby kandydatów na studia wyższe, stworzyliśmy program zajęć zapoznających kursantów z rysunkiem architektonicznym. Są one ściśle związane z tematami pojawiającymi się co roku na egzaminach, dzięki czemu znacząco zwiększają szanse przyjęcia na wybrany kierunek – między innymi na Architekturę PWR, Architekturę Krajobrazu czy Architekturę Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Stanowią także praktyczny wstęp do zadań, jakie czekają przyszłego architekta na uczelni we Wrocławiu lub innym ośrodku akademickim i pozwalają zdobyć wprawę w rysowaniu podstawowych i bardziej skomplikowanych brył, nietypowych form oraz detali.

Kurs rysunku architektonicznego to także doskonała okazja, by sprawdzić swoje możliwości i predyspozycje oraz zorientować się w obowiązkach, które czekają w wymarzonej pracy. Zapraszamy każdego, kto chciałby skutecznie przygotować się do egzaminów. Wyróżnia nas najwyższy odsetek zdawalności na kierunki architektoniczne we Wrocławiu od 2015 roku. Uczestnicy kończą zajęcia bogatsi o nowe umiejętności, praktyczne rady i doświadczenie zdobywane podczas dziesiątek godzin praktyki.

W naszej pracowni stworzyliśmy miejsce, w którym spotykają się przyszli adepci architektury, osoby połączone wspólną pasją i planami na życie. Program kursu rysowania obejmuje wyłącznie praktyczne zadania, dzięki którym ćwiczone są kompetencje wymagane podczas egzaminów oraz studiów na Wydziale Architektury. Szczególne miejsce zajmuje w nim rysunek architektoniczny z wyobraźni, który polega na tworzeniu na papierze własnych kompozycji – budowli czy przedmiotów codziennego użytku. Powinny być zawsze przedstawione zgodnie z zasadami fizyki i właściwościami odwzorowanych materiałów, takich jak na przykład drewno, szkło czy stal.

Podczas kursu rysunku technicznego zwracamy uwagę na wprowadzenie pojęcia perspektywy oraz ćwiczenie rysowania tych samych przedmiotów czy budowli pod różnym kątem. Równie ważna jest zdolność rysowania trójwymiarowych brył, takich jak ostrosłup, prostopadłościan czy sześcian oraz złożonych z nich kompozycji. W naszej wrocławskiej pracowni uczymy ponadto, jak zachować odpowiednie proporcje, uchwycić kąt padania światła i wykonać cieniowanie. Po nauce postaw czas na trudniejsze formy, rysowanie szczegółów, a także wyruszenie w plener – Wrocław jest pełen ciekawych budynków, które warto narysować

Kurs rysunku technicznego będzie odpowiedni także dla kandydatów na kierunki związane z wzornictwem użytkowym i przemysłowym. Wprowadzi umiejętność rysowania brył o skomplikowanym kształcie, zapozna kursantów z zagadnieniem perspektywy i pozwoli swobodnie ćwiczyć poszczególne kompetencje pod okiem ekspertów.


Gruntowne przygotowanie do egzaminów na Wydział Architektury, Architektury Wnętrz (ASP), LO3profil architektoniczny,  Plastyka.


Nauka rysunku przestrzennego – teoria perspektywy, aksonometrii, zasady kompozycji a także podstawy projektowania współczesnej przestrzeni. To najważniejsze punkty naszego programu i niezbędne umiejętności dla kandydatów na studia architektoniczne i inne artystyczne kierunki. Do tego techniczne umiejętności warsztatowe dotyczące szrafunku, rysunkowe triki i nieskończona ilość inspiracji od prowadzących zajęcia architektów. 


Nasze doświadczenie i przekazywana wiedza pozwala na błyskawiczny rozwój umiejętności uczestników kursu oraz tworzenie wartościowych prac rysunkowych, zgodnych  z wymaganiami egzaminacyjnymi. Od 2015 roku nasza szkoła rysunku ma najwyższy procent zdawalności na powyższe kierunki we Wrocławiu!


kura_1


Kurs trwa cały semestr i można zapisać się na niego w dowolnej chwili!

W ramach kursu otrzymujesz dodatkowo:

 • wykłady n.t. architektury współczesnej i historycznej
 • symulacje egzaminów 
 • dostęp do naszych materiałów on-line
 • darmowe konsultacje w ciągu tygodnia

TERMINY ZAJĘĆ

 • Zajęcia w Pracowni Sienkiewicza (ul. H. Sienkiewicza 106/2, Wrocław, Śródmieście):
  • wtorki 17.00 – 20.00
  • piątki 17:00 – 20.00
  • soboty 10.00 – 13.00

KOSZT

420 zł/ miesiąc (zajęcia raz w tygodniu).

590 zł/ miesiąc (zajęcia dwa razy w tygodniu wraz ze studium modela)

720 zł/ miesiąc (kurs intensywny 3 razy w tygodniu)


Opłata za zajęcia rysunkowe pobierana jest z góry, przed rozpoczęciem kursu.
Opłatę należy uiścić przelewem na konto Szkoły Rysunku:
BNP PARIBAS 52 160014621891267050015156


Na zajęcia będą potrzebne:

 • blok techniczny/ szkicownik A3
 • arkusze brystolu 50 x 70 cm
 • deska do rysowania o wym. 50×70 cm + klamerki do przypięcia
 • ołówki miękkie 6B – 8B

Zapisujemy się wypełniając poniższy formularz:


 

Formularz

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Soda Studio

505 273 125 / 502 030 841

sodastudiowroclaw@gmail.com

Pracownia Sienkiewicza – ul. H. Sienkiewicza 106/2

Pracownia Krakowska – ul. Krakowska 180 bud. K (teren „Dawna Pralnia”)

Facebook.com/sodastudio.szkolarysunku

Instagram.com/sodastudio.szkolarysunku